KringloopTip: Na oogsten eerste gras; tijd voor bemesten

Door het extreem droge weer in april is er al gras geoogst. De opbrengsten vielen vaak tegen, maar de kwaliteit zal naar verwachting goed zijn. Komende weken zal veel gras gemaaid gaan worden en blijft het een kunst hiervan een optimale kuil te maken met een hoge benutting voor de koe. Een paar aandachtspunten voor een optimale ruwvoerwinning in het komend groeiseizoen.

1 mei 2020

Het is belangrijk om te streven naar het maken van een kuil met de hoogste benutting voor de koe. De laatste jaren is er veel aandacht voor het droge stofpercentage (DS%). In Nederland wordt over het algemeen genomen vaak te droog ingekuild. Zeker gezien vanuit het oogpunt van conservering. In ietwat vochtigere kuil is op dit punt makkelijker stabiel te houden. Een voordeel daarentegen van drogere kuilen is de voedingswaarde van zo’n kuil, mits er geen broei plaats vindt. Een drogere kuil bevat namelijk meer DVE/ kg droge stof.

Klik op onderstaande knop om de hele Tip op Verantwoorde Veehouderij te lezen

Lees verder

Bronvermelding

Auteur: Jan van Middelaar
Foto: Wageningen University & Research

Meer actueel

KringloopTip: Haal meer uit je ruwvoer: voorkom verspilling en optimaliseer opslag

4 april 2025

Eigen ruwvoer vormt de basis van een goede kringloop. Veel en kwalitatief hoogwaardig (ruw)voer van eigen land is altijd een pluspunt, zowel economisch als milieutechnisch. Iedereen streeft hiernaar, maar toch blijven de verschillen tussen de bedrijven groot. De verschillen zijn enerzijds toe te schrijven aan de oogst en voederwinning, anderzijds benutting van het voer. Hoe voorkom je onnodige verliezen tijdens oogst en voeren?

Lees meer

KringloopTip: Hoe klimaatbestendig is jouw bedrijf?

24 maart 2025

Het is geen nieuws dat het klimaat verandert. Extremen in hitte, droogte en wateroverlast zijn inmiddels vast onderdeel van ons dagelijks leven. De grote uitdaging is: hoe kunnen we de impact van deze extremen dempen? Als ondernemer is het belangrijk om de gevolgen van klimaatverandering op je bedrijf op te vangen, zodat je niet alleen de risico’s beheerst, maar ook een stabiel inkomen behoudt.

Lees meer

KringloopTip: Aandacht voor en slim gebruik van nieuwe mestproducten

6 maart 2025

Door innovaties, moderne technieken en/of stalaanpassingen komen er via mestbewerking diverse ‘nieuwe mestproducten’ beschikbaar in de landbouwsector. Hoe werken deze en hoe kunt je ze zo optimaal mogelijk inzetten? Het doel van deze aanpassingen en technieken is om de uitstoot van ammoniak te verminderen.

Lees meer